Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Cenzura pocztowa w Polsce po wejściu w życie Traktatu Wersalskiego - DPiT Poznań, cd

Powracamy do eksponatu w klasie HP, autorstwa Stefana Petriuka, znanego filatelisty, członka PAF, eksperta PZF, dotyczącego cenzury pocztowej w Polsce w latach 1919-1939. W dniu dzisiejszym kontynuujemy przedstawianie znaków cenzury stosowanych od 10.01.1920 r. na obszarze Dyrekcji Poczt i Telegrafów w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Przesyłki wyjęte ze skrzynek pocztowych – uzupełnienie

W związku z ukazaniem się na stronie Internetowego Koła Filatelistów bardzo interesującego artykułu Kolegi Piotra Pelczara o przesyłkach wyjętych ze skrzynek pocztowych. Autor opisuje walory filatelistyczne wytworzone przez pocztę polską, rosyjską, Wolnego Miasta Gdańska.

Czytaj więcej...

Przesyłki wyjęte ze skrzynek pocztowych

Stempelki „wyjęte ze skrzynki” odbijane na przesyłkach dotychczas spotkali i opisali w przyczynkach tylko pojedynczy publicyści. Próba podsumowania zagadnienia wskazuje, że są one rzadko spotykane, a powinny zainteresować zbieraczy tematyki,

Czytaj więcej...

Cenzura pocztowa w Polsce po wejściu w życie Traktatu Wersalskiego - DPiT Poznań

Zapraszamy do zapoznania się z eksponatem w klasie HP, autorstwa Stefana Petriuka, znanego filatelisty, członka PAF, eksperta PZF, dotyczącym cenzury pocztowej w Polsce w latach 1919-1939. W dniu dzisiejszym prezentujemy cenzury stosowane od 10.01.1920 r. na obszarze Dyrekcji Poczt i Telegrafów w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Poczta polowa I Korpusu Polskiego gen. J. Dowbór-Muśnickiego z 1918 r.

Zapraszamy do zapoznania się z jednoekranowym eksponatem w klasie HP, autorstwa Stefana Petriuka, znanego filatelisty, członka PAF, eksperta PZF, zatytułowanym "Poczta polowa I Korpusu Polskiego gen. J. Dowbór-Muśnickiego z 1918 r.".

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: START | Historia poczty